Ženy a velká auta

Nemyslím teď kamiony, autobusy, dodávky, které ženské pohlaví dokáže výborně ovládat a jako řidičky z povolání tuto práci vykonávat perfektně klidně celý život. Tato kategorie je o něco menší, avšak o trochu větší než osobní automobily. Možná proto se s nimi dá nadělat spousta neplechy. Co se vlastně skrývá pod zkratkou SUV? Jsou to sportovní užitková vozidla, takže s nimi můžeme jet jak po silnici, tak po nezpevněném povrchu, což ale málokdo z těch co si tento typ automobilů pořídí, využije, a mnozí to dokonce ani neví.

SUV nehoda

Bezpečnost

O tom u těchto aut není pochyb, i když samozřejmě záleží i na značce, ale ve většině případů mají výborné crashtesty a to i při čelním nebo bočním nárazu. Možná právě proto i mnoho mužů svým manželkám, či přítelkyním pořizuje tato auta, hlavně když ví, že doma nemají zrovna nejlepší řidičku. Pokud mají děti, pak je to pro ně nejlepší možné řešení. Nebezpečí potom ale začíná pro okolí, protože tímto se žena začne domnívat, že se stává neohroženou. Ještě aby ne, když je větší než ostatní a má najednou takový rozhled. Velmi často se věnuje jiným činnostem jako je telefonování, svačení za volantem a mezi oblíbené patří i nedodržování bezpečné vzdálenosti zvláště pokud auto před nimi je menší. Setkáváme se s tím téměř denně a nemluvím o parkování ve městech nebo u obchodních domů, kde nastává velmi často problém a nebezpečí jak pro ostatní auta, tak i pro chodce. Ani při vjíždění do křižovatky tomu není jinak a to jsou jen ty nejběžnější příklady.

 

ženy v SUV

Závěr

Tento článek nemá pomlouvat ženy jako řidičky, samozřejmě se to týká i mužů a neplatí to pro všechny, přesto je na českých silnicích takových případů stále více a stojí alespoň za zamyšlení. Bylo by dobré se vždy na silnicích chovat tak, abychom neohrozili ostatní. Je totiž fajn, že nám se nic nestane, ale i oni mají doma rodiny a žít s pocitem, že jsme někomu ublížili, nebo ho připravili o život, asi nikdo z nás nechce. Berme proto ohled na okolí, předvídejme a nedělejme to, co ani nám by se nelíbilo a nebylo příjemné.

 

Podobné příspěvky