Myslete jako boss: Klaďte si cíle správně!

Začněte
Klaďte si cíle. Člověk bez cílů nemůže z dlouhodobého hlediska vlastně vůbec fungovat. Klaďte si proto cíle, ale klaďte si je s rozumem. Všichni bychom rádi byli krásní, bohatí a úspěšní. Cíle si ale personalizujte. Pro někoho znamená úspěch najít lásku svého života, pro jiného získat vysněnou pozici.
 
Rozvrhněte si to
Cíle si rozřaďte do několika skupin. Budou to skupiny pro Vás čistě osobní. Můžete do nich zařadit kariéru, svůj fitness pokrok nebo jiné vize budoucnosti. Nebojte se konkretizovat.
vision board
 
Konkretizujte
Namísto slova "úspěch" vyberte slovo, které s Vámi rezonuje. Je to povýšení? Je to získání místa mimo obor? Je to uzavření významného obchodu? Pište a porcujte.
 
Malé krůčky
Cíl se stává nedosažitelným, pokud sahá až za roh. Naučte se cíl rozporcovat na malé krůčky, které můžete k jeho dosažení podnikat každý den nebo týden.
 
Příklad
Pokud budete chtít dokonalou postavu, jistě cítíte,že takový cíl je dlouhodobý a budete pro něj muset mnoho obětovat. Tosamé platí pro získání vysněného místa, bydlení anebo třeba dokonalého partnera.
 
1.) Nejprve si tedy určete, co pro Vás cíl znamená (mohou to být svaly, fyzička nebo hubená postava)
2.) Vytvořte si vision board. Doplňte ji o obrázky Vašeho vysněného úspěchu. Cíle. Vizi tak zhmotníte a lépe pochopíte.
jednání, muž a žena

3.) Určete si, kolik toho musíte obětovat, abyste dosáhli určitého cíle. Například řekněme, že abyste zhubli pět kilo, jste ochotni začít pravidelně běhat, ale nejste ochotni přestat jíst chipsy. Pro povýšení v práci jste ochotni zlepšit si kvalifikaci, ale nejste ochotni zůstávat v práci na úkor rodiny. Určete si tak hranice jako opravdový boss. Nebojte se ocenit svou hodnotu, ani hodnotu svých cílů.
4.) Zapište si malé cíle, které musíte tento týden zvládnout, abyste se ke svému velkému cíli dostali blíže. Chcete například práci mimo obor? Budete muset začít s doplněním vzdělání. Abyste doplnili vzdělání, musíte začít navštěvovat kurz. Pište si vše a plánujte.

Podobné příspěvky