Jaké barvy jsou teď v trendu?


Barevné trendy letošního roku
V letošním roce od nás odešla čistě bílá, která patřila po řadu let mezi moderní barvy. Tuto barvu nahradily barvy teplých odstínů.  Jestli tedy chcete mít vlastní byt vymalovaný v těch nejmódnějších trendech, měli byste šáhnout po hřejivě působících přírodních tónech, které na rozdíl od obyčejné bílé, budou působit příjemně. Hodně oblíbená barva je hnědá a to jak ve světlém provedení, tak v tmavší podobě. Jde o tóny krémové, pískové a světle hnědé. Hitem letošního roku je kořeněná medová a také terakotová. Dále místo hnědých tónů můžeme v bytě použít hřejivé nestranné barvy. Hlavní roli hraje zelená, která může být sladěná s neutrálními tóny barev.  Dále stále je ještě v módě šeříková šeď a studený odstín šedé. Všechny tyto trendy barev by měly být inspirovány přírodou, jakou jsou například lesy, houby či louky.
obývací pokoj
Syté barvy
Také se můžeme potkat se sytými barvy, příkladem jsou zelenomodrá, šedomodrá nebo myslivecká zelená. Syté odstíny by se měly použít v místnostech, kde je dostatek denního světla nebo v místnostech, které jsou poměrně velké. U těchto barev je pěkné vymalovat jen jednu stěnu, působí to klidně.
Barva roku 2019
Největším trendem letošního roku je oranžově korálová nazývaná Living Coral, která má připomínat špatnou ekologii a začínající smrt Velkého korálového útesu. Tato barva by měla naladit příjemnou náladu. Můžeme se s ní potkat jak v interiérech, tak v módě. K této barvě se hodí čistě oranžová nebo bílá barva.  Hodí se do obývajícího pokoje nebo do dívčího pokoje.
korál v moři
Barva pro rok 2020
Podle společnosti Pantone barvou roku 2020 je bělený korál neboli barva mrtvého korálu. Její název bude Bleached Coral. Na této barvě se shodli dva muži z Melbourne, aby vyzdvihla situaci, která se týká korálů na Velkém korálovém útesu. Jelikož tato barva je nevýrazná, hodí se k ní například cihlová barva nebo tmavě modrá a zelená. Krásná bude i ve spojení se dřevem a kovem. Tato barva by neměla být ve spojení například s bílou nebo šedou barvou. Hodí se i do malých místnost, které bychom chtěli opticky zvětšit.

Podobné příspěvky