Základní léky

Až jedeme kamkoliv neměli bychom zapomenout na vybavenou lékárničku. Ke zranění dojde rychleji, než si myslíme a zdravotní pomoc nemusí být poblíž. Pro tuto potřebu se hodí mít dezinfekci, náplasti, prášky proti bolesti, obvaz (nebo obvaz ve spreji), krém. A když se rozhodneme jet do tropické destinace, tak je užitečné se zeptat na pitnou vodu a zabalit si preventivně prášky na střevní potíže.
Do auta se taky může hodit kinedryl nebo tvrdé bonbony do letadla.
žena na pláži
Osobní doklady
Vždyť každý ví, že do ciziny si musí vzít doklad. Ale může se stát, že cestujeme mimo EU, kde je pas nutností nebo že jsme si nevšimli, že doklad už dávno není platný, proto je lepší vzít doklady dva.
Mapa
Je věc, která se hodí vždy a to až máte papírovou, kterou jste si vyzvedli na recepci nebo jen stažené mapy v mobilu.
Slovník a základní fráze
Říkáte si, že místní jazyk ovládáte bravurně, ale může dojít k nepochopení a slovník se hodí. A je slušností umět tedy aspoň pár slov.
Kontakt
Je velmi vhodné si sehnat kontakt na recepci nebo na majitele pronajatého domu, kdyby nestal jakýkoliv problém ,a když vyrážíte do hor, tak zanechat aspoň vzkaz na jaký vrchol se chystáte.
Oblečení do letadla
Když se rozhodneme na dovolenou letět, tak je užitečné si par kusů oblečení dát do tašky spolu s mikinou, kterou si vezmeme sebou  jako ruční zavazadlo do letadla, protože se může stát, že se třeba zdrží let.
Peníze
Pokud to jde, plaťte kreditní kartou, ale ne všude to půjde proto je vhodné mít dostatek financí, které si nenecháme na jednom místě.
mapa s předměty
Adaptér do zásuvky
V různých zemích najdete různé zásuvky a naše nabíječka nemusí pasovat. Je dobré si zjistit, jaký adapter bude pasovat.
Pokrývka hlavy
Dospělým lidem to může přijít dokonce jako stupidita. Ale stačí jen úžeh nebo spálený krk a hned budete mluvit jinak.
Šňůra na prádlo
Když se rozhodneme jet kempovat nebo cestujeme ve větší skupině lidí je užitečné mít místo, kam si mokré oblečení pověsit. A tento problém vyřeší šňůra, přes kterou oblečení pověsíme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky