Jak si podle RPSN vybrat nejvýhodnější úvěr

Ať se podíváte na jakoukoli nabídku půjčky od jakékoli banky či nebankovní společnosti, u všech najdete jednu zkratku. Hodně lidí ji téměř ignoruje a neví, co znamená a proč by je měla zajímat. Pravdou ale je, že právě podle tohoto údaje můžete poznat, zda se daná nabídka vyplatí. Kromě toho ale samozřejmě musíte sledovat také úrokovou sazbu a ideálně také koeficient navýšení.doba splácení peníze

Souhrn všech nákladů

RPSN je procentní sazba veškerých nákladů úvěru za jeden rok. Jednoduše můžeme říct, že čím vyšší toto číslo je, tím více během splácení zaplatíte. Počítají se do něj totiž všechny náklady, které jsou jakkoli spojené s poskytnutím a vedením půjčky. Řadí se mezi ně:

  • úroková sazba,
  • poplatky (za poskytnutí, vedení, mimořádnou splátku apod.),
  • pojištění ad.

prasátko extra úspory
RPSN od Hypotéky bez registru je nejen výhodné, ale také vám rádi řeknou, co znamená a co všechno do této hodnoty počítají. Ne každá společnost do něj totiž musí počítat úplně všechno. Možnost nezahrnovat všechny položky jim umožňuje zákon o spotřebitelském úvěru. Proto se vždy informujte u konkrétní společnosti. To ale není vše, co musíte bedlivě sledovat.

Kolik zaplatíte navíc?

RPSN je úroková sazba úvěru, podle kterého můžete již na první pohled posoudit výhodnost nabídky od bankovní instituce. Jedná se o procentní údaj, který vám řekne, jak je půjčka ve skutečnosti drahá. Pravdou ale také je, že z toho nemůžete vyvodit přesné navýšení. To znamená, že podle toho nevypočítáte, kolik zaplatíte navíc oproti poskytnuté částce.

Podobné příspěvky