Vodní spása v podobě zahradní sprchy

Ne každý má možnost mít vlastní zahradní bazén. Někoho naopak může i pořízení sprchy lákat více než koupání v bazénu. Pro mnohé může být sprcha nejlepším řešením. Pozitivní je, že nevyžaduje čas na péči a údržbu, jako je tomu právě při pořízení bazénu.

hliníková konev

Sprcha a její typy aneb co je k mání?

Asi úplně nejlevnější a dostupné řešení pro každého je, pokud zavěsíte obyčejnou konev klidně vysoko na větev či jiný záchytný bod. I když je to spíše dnes už extrém. Ale jestliže máte třeba jen malou chatičku, můžete využít tento více méně již historický způsob.

Přenosná sprcha

Je snadná v rámci instalace. Postačí pouze napojení na lehkou konstrukci. Už z názvu vyplývá, že se jedná o mobilní tedy přenosnou sprchu. Umístit ji tak můžete kamkoliv na zahradě a zároveň i libovolně přenášet a měnit stanoviště. Větší oblibě se těší přenosné solární sprchy se zásobníkem. Nicméně u každého druhu je třeba myslet a zajistit vývod vody.

Pevná sprcha

Zde je třeba hned v úvodu zmínit, že je reální mít hned několik různých variant. Mezi nejčastější náleží ta, která se pouze připevní, tj. přišroubuje k pevné podložce. Tou může být jak zámková dlažba, beton, ale rovněž lze i zabudovat i do trávníku. Sprchu je poté nutno napojit na již k tomu připravený přívod vody nebo zahradní hadici. Největší rozdíl mezi druhy pevné sprchy je v požadavku každého uživatele a k tomu odpovídající pořizovací ceně.

Sprcha s automatickým vyhříváním

Jedná se o sprchy zajištěné nezamrzajícím systémem, které jsou automaticky elektricky vyhřívané. Dochází k tomu vždy, jakmile teplota klesne pod tři stupně. Zapotřebí je však připojení vytápěcího kabelu.

zalévací hadice

Solární sprchy

Vynikají precizním designem. Esteticky ladí jak se zahradou či s prostorem okolo bazénu. Instalace solární sprchy je velmi snadnou záležitostí. Postačí jen napojení s vodovodním kohoutkem prostřednictvím rychlospojek a zahradní hadice. Nicméně v čem spočívá přínos a podstata solární sprchy , neboť není jen pouhým doplňkem na zahradu.

Údržba aneb péče o sprchu

Je zapotřebí vědět a dodržovat jistá pravidla. Nikdy by neměla být voda v zásobníku déle jak tři dny. Nutná je pravidelná kontrola kohoutku i ventilů, aby nedošlo k poškození vodního kamene. Využívat lze zahradní sprchu povětšinou od jara až do podzimu. Přes zimu je adekvátní nechat sprchu bez používání a uložit na suché místo.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky