Proč používat bazénovou chemii?

Díky bazénové chemii ušetříte spoustu peněz. Sice vás přípravky do bazénové vody budou něco stát, ale představte si, že byste museli každé dva tři dny měnit kompletní vodu v bazénu. Při dnešních cenách vody, je to docela hororová představa, a to i v tom případě, kdy nemáte nijak velký bazén.

Nemusíte se však obávat. Bazénová chemie je dnes na takové úrovni, že je pro tělo neškodná. Výrobci samozřejmě počítají s tím, že lidé se ve vodě koupou, dostane se jim sem tam do očí a při neopatrnosti ji dokonce trochu polknou. Nejde tedy o zdravotně závadné složky. Koneckonců, všechny veřejné bazény jsou také ošetřovány bazénovou chemií, od malých bazénků na fyzioterapeutických střediscích až po aquaparky.

bazén

Bazénová chemie zbaví vodu všeho, co v ní nemá být, tedy jinak rychle se množících virů, bakterií, řas a zárodků různých plísní. Pomáhá také udržet příznivé pH vody a její měkkost.

Pro čistou a nezávadnou vodu můžete použít například bazénové tablety. Ty brání vzniku usazenin, zahubí již zmíněné viry a bakterie a také pomáhají se stabilizací chlóru, což je velmi důležité. Slouží tedy jako celková dezinfekce vody.

Pokud se obáváte chlóru, existuje dnes i chemie bez použití chlóru, což ocení především náruživý plavci, kterým dlouhý pobyt s otevřenýma očima ve vodě s chlórem může způsobit zarudnutí nebo lehké podráždění. Stačí špatně těsnící potápěčské brýle, a pálení očí je na světě. Existují také lidé, kteří mají na chlór vyloženě anergii, kteří také tento druh chemie ocení, stejně jako ti s citlivou pokožkou.

plavání

Pokud používáte tablety k čištění bazénové vody, je vhodné pořídit s k nim plovák, do kterého se tablety umístí, a ten se následně položí na hladinu bazénu. Zajišťuje stálou a konstantní dezinfekci vody s postupným uvolňováním tablet. Pokud máte bazén větších rozměrů, vyzkoušejte Plovák Super Velký.

Podobné příspěvky