Jak se naučit rychle cizí jazyk?

Je jedno, zda vás čeká vysněná dovolená, chcete usilovat o lepší práci nebo si chcete procvičit mozek. Poradíme vám tipy, díky kterým se naučíte cizí jazyk klidně i za pár měsíců.

V první řadě slovíčka

Chcete-li se rychle naučit cizí jazyk, zaměřte se v první řadě na slovíčka. Pro rychlé dorozumění se vám budou slovíčka hodit. Předminulý čas, předpřítomný a přítomný čas může přijít později. Nemusíte je totiž znát dokonale, abyste se dorozuměli. Pamatujte na to, že pokud máte slovní zásobu, domluvíte se i heslovitě.

učení

Mnemotechnické pomůcky pomůžou

Nejlépe si dané slovíčko zapamatujete, pokud ho spojíte s vizuálními představami a vjemy. Přečtěte si ho, nahlas řekněte a prohlédněte obrázek. Pak ho zkuste zakomponovat do jednoduché věty.

Tip: spojte ruku s hlavou. Vezměte si papír, tužku a nové slovíčko si na něj napište a zároveň si ho říkejte nahlas. Lépe si ho tak zafixujete v paměti.

Nastavte si budík na 20 minut

Lepší, než se cizí jazyk učit 1x týdně je věnovat mu každý den, ale v kratších časových intervalech. Postačí i 20 minut. Po 20-ti minutách vaše pozornost a soustředění klesá, čili další látku nechte na druhý den.

počítač

Vyberte si učebnici

Zajděte do knihkupectví a vyberte si jednu kvalitní učebnici. Nejlépe takovou, kde najdete kompletní přehled z gramatiky a slovní zásoby. Koukněte se také, zda učebnice obsahuje praktická cvičení. Postupujte podle ní a vytvořte si z ní takovou pomyslnou osnovu = učební plán.

Čtěte knihy v originále a koukejte na filmy v cizím jazyce

S učením cizího jazyka vám též pomůže čtení knih (nebo dvojjazyčné texty). Přirozeně se tak budete učit nová slovíčka, uvidíte je v kontextu věty a časem porozumíte i gramatickým jevům.

Začněte

Překonejte nechuť mozku začít se učit něco nového a zkrátka bez dlouhého přemýšlení začněte. Čím více se budete zlepšovat, tím větší budete mít motivaci a učení se pro vás stane samozřejmé.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky