Jak poznat, zda je pro nás nová technologie vhodná?

V reklamách především na automobily a mobilní telefony vidíme každou chvíli nějaké nové technologické vylepšení. Může jít třeba o vyhřívaná sedadla, nový systém brzd, rychlejší připojení k internetu a mnohé další. A vždy se nás snaží přesvědčit, že právě bez těchto novinek nemůžeme žít, neboť právě ony udělají náš život kompletním.

 

Pravdou samozřejmě je, že zdaleka ne všechna vylepšení jsou ideální pro každého. Některá například nejsou ani zdaleka tak úžasná, jak se může na první pohled zdát. Pro jiného však mohou být skutečně tím, co potřebuje. Problém je, jak zjistit, zda bude ono vylepšení právě pro nás to pravé.

 

auta se neustále modernizují

 

V první řadě bychom si měli řídi, zda jsme spokojeni s tím modelem, který máme. Splňuje skutečně vše, co potřebujeme, nebo je zde prostor pro zlepšení? A pokud se jedná o starší model, běhá ještě pořád dostatečně rychle? Pokud ne, je pravděpodobně čas jej vyměnit.

 

Dále je dobré zaměřit se na vylepšení samotné. Skutečně jej využijeme? Například rychlejší internet pro nás asi nebude nejvhodnější, pokud svůj mobil používáme skutečně jen k volání. Na druhou stranu, pokud jej používáme jako de facto druhý počítač, pak pro nás rychlejší připojení rozhodně význam má.

 

nové modely telefonů vychází téměř neustále

 

Dívat bychom se však neměli pouze na ono technické vylepšení. V úvahu bychom měli vzít všechny parametry. Například nám mohou vyhovovat vyhřívaná sedadla či automatická převodovka v automobilu, avšak pokud v něm bude nevhodný motor či pokud bude řízení „ztuhlé“, pak nám vyhřívaná sedačka příliš nepomůže.

 

Je pochopitelné, že bychom v tomto případě neměli na reklamu příliš dát. Jejím úkolem je koneckonců především nám onen produkt prodat. Proto se nebudou příliš zmiňovat o jeho nedostatcích a naopak budou zdůrazňovat přednosti. A my coby zákazníci samozřejmě potřebujeme znát obojí, abychom mohli učinit ohledně koupě skutečně informované rozhodnutí.

 

I proto je dobré k tomu přistupovat až po pečlivém uvážení. Přeci jen, mnohdy se nejedná o nejlevnější záležitost. A byla by škoda o peníze takto zbytečně přijít.

Podobné příspěvky