Pes jako sportovní parťák

Zná to asi každý z nás. Je tu další den, další pondělí, nebo další začátek měsíce. Dneska. Dneska byste opravdu už měli začít. O čem je řeč? No přeci o tom, že se sebou začnete něco dělat.

běhání se psem

Jenže jak na to? Sami se nikam nedokopete a kamarádi vždycky napřed nadšeně souhlasí, jak s vámi do toho parku vyběhnou, jak budete chodit alespoň dvakrát týdně, ale vždycky nakonec nikdo nejde? Pro některé z vás je tu řešení. Pokud máte psa, máte vyhráno. Vlastně je to i takové malé plus na žebříčku pro a proti při rozhodování, jestli si psa pořídíte, pokud nad tím uvažujete. Ale vlastně proč? Zkusme se podívat na to, proč je pes lepší sportovní parťák než vaši přátelé.

na vycházce

Pokud už jste hrdými majiteli psa, určitě to znáte – ráno, v poledne, večer – ve většině případů vyběhnete se svým čtyřnohým miláčkem okolo baráku, aby vykonal svoji potřebu a pak rychle zpět. Nikdo jiný to za vás neudělá, i když vy jste konkrétně nebyl ten člen rodiny, který za koupi psa tak usilovně bojoval. Ale teď je tady, má své potřeby, děti se někam nenápadně vytratili a vaší drahé polovičce jsou potřeby vašeho psa tak nějak ukradené. Tak šup, šup.

 

Ale není to trochu škoda? Když už pejska máte, zkuste z něho udělat svého sportovního parťáka. Zkuste s ním alespoň třikrát týdně jít na svižnější delší procházku, časem to můžete vypilovat třeba v běhání. Má to své velké výhody. Tempo si budete vždy určovat jen a jen vy, nikdo vám do toho nebude mluvit, nemusíte se nikomu přizpůsobovat. Navíc pes s vámi půjde ven pokaždé a opravdu rád. Nemusíte poslouchat přihlouplé výmluvy, proč to zrovna dneska a dalších deset let nejde. Uvidíte, že časem se z toho stane takový rituál, pes to ocení dvojnásob a vy si při tom úžasně zarelaxujete.

žena se psem

Samozřejmě nemůžete se psem dělat úplně vše, jako například do posilovny nebo do tělocvičny cvičit aerobik vás s ním asi nepustí a navíc by vám tam stejně asi k ničemu nebyl. Ale na venkovní aktivity je pes to pravé ořechové.

 

Ale určitě to není jediný důvod si psa pořídit, koupi psa si musíte samozřejmě řádně promyslet, ale to je jiné téma. Pokud ho ale již máte, a nebo delší dobu vážně uvažujete nad jeho koupí, má to své nesporné důvody, jak jeho nadšení pro pohyb využít i ve svůj prospěch.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky