Drobné technické vychytávky

Technika pokročila za posledních dvacet let kupředu, a to skokově. Kromě obřích strojů, které pomáhají při stavbách, přes menší přístroje, které lidé používají v domácnosti, až po maličké drobnosti, které však mohou pomoci lidem ve spoustě běžných životních událostí. Které to jsou, a jak fungují?

Lokalizátor

Existuje velká spousta lokalizátorů, tedy přístrojů, které umí vyhledat různé věci. V běžném životě jsou pak nejčastěji využívány lokalizátory klíčů, či mazlíčků.

Bluetooth vyhledávač: se nejčastěji používá na klíče, lze jej však připnout k čemukoliv, co často ztrácíte. Pomocí chytré mobilní aplikace pak snadno najdete předmět, na němž je tento přístroj připevněn. Stojí kolem 100-150Kč, a je vhodný pro všechny, kteří často něco ztrácejí.

GPS Tracker: zde se jedná o lokalizátor, který vám vždy pomůže najít zaběhlého mazlíčka. Nejčastěji je používán u psů, někdy i u koček. Jedná se o malý strojek, který připevníte pejskovi na obojek, a spárujete jej s mobilní aplikací na bázi GPS, která pak monitoruje pohyb vašeho mazlíčka. Je voděodolný, a tak nemusíte mít strach, že se po vběhnutí do první kaluže poškodí.

gps v mobilu

Chytré hodinky

Chytré hodinky jsou něco na styl digitálních hodinek, které můžete spárovat s vaším mobilním telefonem, nebo je používat plně samostatně. Jejich využití je různorodé. Lze s nimi telefonovat, i přijímat textové zprávy, fotografovat, a dokonce sledovat jejich polohu, či s nimi platit. Tyto hodinky často pořizují rodiče svým dětem, aby s nimi mohli být v kontaktu, když například sami chodí do školy, či na kroužky.

chytré hodinky

Powerbanka

Kolikrát už se vám stalo, že se vám vybil mobil v nevhodnou dobu, a nikde poblíž nebyla žádná elektrická zásuvka, kde byste si jej mohli dobít? V dnešní době je téměř nemožné fungovat bez mobilního zařízení, a právě k tomuto účelu slouží powerbanky, které jsou přenosným dobíjecím zařízením. Doma ji jednoduše nabijete, a pak dáte do kapsy, či kabelky, a v případě potřeby k ní připojíte vaše zařízení.

Podobné příspěvky