Znáte všechny možnosti využití kurkumy?

Dnešní doba nám přináší novinky, které nám usnadňují život ale také negativa, která nám život zhoršují. Jedním z negativů je například to, že potraviny, které jíme, jsou velmi často zpracovávány průmyslově, a tudíž se k nám dostanou na talíř až po předchozích několika úpravách, které je znehodnotí. Do našeho těla pak dostáváme spoustu látek, které pro tělo nejsou příliš prospěšné. Nejjednodušší je, vybírat si potraviny co nejméně průmyslově zpracované.

Nejedná se pouze o zeleninu a ovoce, ale také o různá koření, pečivo a jiné potraviny. Například zeleninu a ovoce si můžeme pěstovat na zahradě a pečivo si upéct ze zdravější varianty mouky, zrníček a jiného. Na internetu naleznete i recepty na low carb pečivo, ve kterém je minimum nebo žádná mouka. Zakoupit si můžete také koření ve velkém balení, které je zdraví prospěšné.

čerstvá zelenina

Například kurkuma je oblíbeným kořením, které se používá v kuchyni velmi často. Krásně barví jídlo do sytě žluté a využívá se velmi často v asijské, thajské a indické kuchyni. Má pozitivní vliv i na lidské tělo. Kurkuma obsahuje antioxidační účinky, působí protizánětlivě a slouží jako prevence proti rakovině. Známá je také v čínské medicíně. K zakoupení je v každém obchodě s potravinami i na internetu. Na internetových stránkách si ji můžete zakoupit i ve větším balení.

Zakoupit si ji můžete i v tabletách, které podpoří Vaše trávení a krevní oběh. Její skvělou vlastností je také povzbuzující účinek na lidské tělo. Nemusíte ji užívat pouze v jídle, ale rovnou jako prášky, které jsou velmi pozitivní na zdraví člověka.

různá koření
Některé dámy ocení jistě i to, že se kurkuma přidává do masky na obličej. Domácí masku na obličej si můžete vytvořit i doma. Recepty na domácí pleťovou masku si můžete najít na internetu.

Doma tedy nemusíte mít kurkumu pouze k okořenění jídla, ale také k tomu, abyste ji využili jako „zkrášovadlo“.

Podobné příspěvky