Jakému dekoru skříní na míru dát přednost

Výrobci skříní na míru se neomezují jediným dekórem sten-skrine.cz, existují jich stovky a tak máte na výběr. A to je mnohdy právě to obtížné, neboť čím více možností, tím spíše se v nich můžete ztrácet. V tomto směru měli situaci jednodušší lidé za socialismu, kdy nebylo tolik technických vymožeností, tržní ekonomika neexistovala a výběr sortimentu zboží byl omezený, mělo to však pozitivní vliv na mezilidské vztahy, kdy se lidé věnovali více vlastnímu nitru, koníčkům a zájmům.

skříně v ložnici

Jak se vyznat v dekorech a který upřednostnit? Využívejte dvou osvědčených metod, které někteří designéři vyzdvihují. To první je síla kontrastů. Spočívá v tom, že volíte barvy skříní zcela odlišné od okolního prostředí. Když byste totiž vybrali kupříkladu okrovou barvu dveří a velmi podobnou barvu malby interiéru, jen málo odlišnou svým odstínem, budou skříně i malba splývat v jeden celek a zároveň budete rušivě vnímat mezi nimi ten rozdíl. Museli byste trefit naprosto shodný odstín a toho docílíte jen stěží. Podobné to je také u lamina dveří, které napodobuje dřevo, a lamina plovoucí podlahy – nikdy se vám nepodaří docílit shody v obou dekorech a bude to vypadat podivně. Když dřevěná podlaha nebo imitace dřeva, tak raději jednobarevný dekor skříní, nejlépe ve světlém tónu pastelových barev.

vestavba v pokoji

Druhý trik spočívá v jednoduchosti, když dáte přednost čistě bílé. Tu můžete umístit v jakémkoli prostředí, bílá se perfektně kombinuje se všemi barvami, dokonce se shodne i s bílou malbou stěn. K bílé také můžete libovolně volit různé doplňky, květinovou výzdobu, zrcadla, stolky, komody, postele z masivu, různé vzory koberců, závěsů, rolet den a noc, žaluzií atd. Nejste-li si jisti svým výběrem, pak můžete využít nějakého 3D software a přikládat jednotlivé varianty k vašemu stávajícímu prostředí a také si nechat poradit odborníky, kteří vám mohou navrhnout na základě svých zkušeností zajímavé řešení.

Podobné příspěvky