Uložte si telefonní kontakt na instalatéra

Už jste si uložili telefonní číslo na instalatéry? Máme na mysli hlavně havarijní servis. Jde totiž o to, že pokud se v domácnosti stane nějaká havarijní situace, která vyžaduje co nejrychlejší zásah, hledáním kontaktu na instalatérskou firmu jen ztrácíte drahocenný čas. Mezitím může dojít i k závažným komplikacím a k výrazným škodám na majetku.

uzávěr vody

Když se něco doma stane, potřebujete hlavně uklidnit

Havarijní situace v domácnosti, které se týkají rozvodů vody, odpadů, topení a plynových spotřebičů, jsou natolik svérázné a technického rázu, že mohou jakéhokoli amatéra – kohokoli z nás důkladně zaskočit. Pak se stává, že zmatkujeme, podléháme klamným iluzím a panice a podnikáme nesmyslná opatření a to, co je důležité, naopak podceníme. Snažíme se vypouštět vodu z topení, čistíme zvonem ucpaný záchod, i když to vůbec nepomáhá, a hledáme hasák, kterým bychom pořádně utáhli netěsnící ventil na vodovodní trubce.

vodovodní potrubí

Zanechte raději těchto marných pokusů a přivolejte instalatéra nonstop, který je dostupný i v neděli navečer. Vyplatí se mít na tyto řemeslníky vyhledaný kontakt již v předstihu, abyste v okamžiku, kdy se něco takového stane, jen v poklidu vytočili telefonní číslo a vyčkali příjezdu odborníků.

Instalatéra se nezdráhejte volat kdykoli

Někteří lidé se mohou domnívat, že pokud budou instalatéra volat mimo běžnou pracovní dobu, že je bude zpovídat jako děti ve škole, a patřičně jim vynadá, že to mohlo klidně počkat do rána. To je ale nesmysl, žádný instalatér, který udržuje nonstop servis, vám za prvé nevynadá, a za druhé je ochoten, pokud to situace vyžaduje (na základě vámi uvedeného popisu), přijet co nejdříve. Nemějte žádné obavy volat kdykoli, i kdyby šlo jen o konzultaci. Nejste odborníci a nemůžete posoudit, co je správné, a co není, od toho tu instalatéři jsou, aby situaci řešili oni, a ne vy.

Podobné příspěvky