Sviťte moderně, sviťte levněji

Svícení předpotopními světly možná má své kouzlo, ale na druhou stranu vás to stojí jen hromadu peněz. Je rozhodně výhodnější používat moderní svítidla.

Sviťte moderně, sviťte levněji

Nějakou tu korunu se dá ušetřit prakticky na čemkoliv. Konec konců, nové oblečení nepotřebujete kupovat každý měsíc a kupovat si domů zbytečně drahé jídlo jen proto, že pochází z druhého konce planety, je také do jisté míry snobství. Dokonce nemusíte ani chodit do restaurací, jíst doma vás vyjde daleko levněji. Pokud ale chcete opravdu být maximálně spořiví, měli byste se zaměřit na elektrickou energií, jejíž cena rok od roku roste výš a výš. Není potřeba se v tom případě chovat kdovíjak iracionálně. Klidně dál používejte elektrospotřebiče, které jsou běžné. Jejich vyřazením stejně mnoho neušetříte a jen si zbytečně zkomplikujete život.

Kvalitní žárovka

Více byste se měli věnovat světlům, které hlavně v obdobích zimy svítí takřka od rána až do večera. Ano, možná se vám to tak nemusí jevit, ale svícení obecně je docela drahé. Tedy platí to hlavně v případech, kdy používáte zastaralé technologie. Když je vyměníte za novější, kupříkladu za led žárovky, uvidíte, že odběr elektřiny se u vás rapidním způsobem sníží.

Jsou to prostá čísla. Používáte-li stále tradiční typy světel typu vláknové žárovky, odběr musí být zákonitě vyšší. Jakmile ale nainstalujete nové led alternativy, odběr se rasantním způsobem sníží, a to až desetinásobně. Je to opravdu velký pokles, který se projeví ve formě přeplatků. Když budete chytří, můžete tímto způsobem za rok uspořit i několik tisícovek, a i když to asi stále nebude stačit na vysněnou dovolenou, pořád to nejsou drobné, které jen tak najdete ležet na ulici.

https://www.youtube.com/watch?v=lONZ6_6spUc

Cenu neřešte

Moderní světlo

Hodně lidí řeší cenu led žárovek, ale to je přece zbytečné. I kdyby byla trojnásobná, co je dnes, pořád se jejich koupě bohatě vyplatí. Stačí umět jen základní počty, nic více. V případě, že je pro vás finančně náročné pořizovat si více světel najednou, kupte jich jen tolik, kolik zrovna zvládnete a další pak pořiďte třeba za měsíc. Ty, co jste nakoupili pak namontujte do místností, kde se nejvíce svítí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky