Nezapomínejte ‚luxovat‘

Pokud člověk vlastní bazén, usiluje o to, aby v něm měl čistou vodu, ve které by byla radost se vykoupat. Protože v nějaké špinavé břečce se logicky nikomu moc smáčet nechce. A protože je čistota bazénové vody ohrožena prakticky permanentně, nezbývá než svádět se všemi zdroji potenciálního znečištění vlastně nikdy nekončící bitvu. V níž sice nelze nikdy zvítězit, ale i pouhá snaha tu má svůj nepopiratelný význam.vlnící se voda
Člověk tu bojuje proti více než rozmanitým protivníkům. A to znamená, že proti nim musí používat i různé metody. Zatímco s jedněmi lze zatočit mechanickou cestou, u jiných dokáže pomoci leda tak chemie.
Pokud jde o to, co člověku do bazénu napadalo a kleslo to na dno dříve, než na to stihnul zareagovat, s tím si lze nejlépe poradit obdobným způsobem, jako si doma počínáme v případě toho, co nám popadalo na koberec. Tedy je nejlepší to ‚vyluxovat‘.
Ovšem je logické, že s klasickým vysavačem, jaký máme v domácnosti a který většina z nás proklíná již od útlého dětství, tady nic nepořídíme. Kdybychom takový ponořili do vody, docílíme v nejlepším případě toho, že nám vyhodí pojistky a my pak vyhodíme tento coby definitivně zničený, a v případě nejhorším toho, že nám sice skončí trápení se znečištěným bazénem, jenže spolu s tím nám skončí i všechna ostatní pozemská trápení.bazén v tropech
Na údržbu bazénu je totiž potřeba vysavač specifický. Ten, který i nese přízvisko ‚bazénový‘. Protože ten je právě pro práci ve vodě a pod ní určen. Tomu ponoření pod hladinu nevadí a udělá to, co od něj člověk očekává.
Různé je tu jedině to, že někdy odvede takový vysavač svou práci sám a jindy se mu musí pomoci. Existují totiž vysavače automatické, které stačí zapnout a tím to pro majitele skončí, ale i poloautomatické. A také ruční bazénový vysavač Chlorito, který je logicky určený pro malé a střední mechanickými nečistotami méně zanesené bazény. Má to logiku. Je totiž nasazován na tyč a ovládán ručně. A jak známo, je takové ‚luxování‘ natolik neoblíbená činnost, že by s tím člověk u bazénu velkého nejradši seknul. Kdežto malý se ještě nějak zvládne. Tady ta trocha neoblíbené činnosti za tu čistotu stojí.

Podobné příspěvky