Návrat do školy

Všem z nás, co ještě stále navštěvují školu, ať se jedná o základní, střední nebo klidně vysokou, je velmi dobře známo, jak je pro nás těžké se vrátit do školy jen po víkendu, natož po prázdninách. Všichni, co již školu opustili, se do nás určitě dokáží vcítit a sdílet s námi naše pocity.
Pro každého je návrat do školy úplně jinak obtížný. Jsou tu lidé, kteří by se nejraději do školy nevrátili nikdy a za žádnou cenu, protože si nejraději chtějí neustále užívat volna a dlouhého ponocování se spánkem až do oběda. Naopak i dnes potkáme některé lidi, kteří vám řeknou, že se na prázdniny vůbec netěší, a to ještě ani nezačaly. Pak je tu pár lidí, kteří se na prázdniny těší, ale v půlce si uvědomí, že již nemají co dělat a opět se začnout těšit do školy.
Spousty vzdělávacích knih
Asi nejvíce početnou skupinou jsou lidé, kteří se do školy těší, ale rozhodně ne kvůli tomu, že budou muset vstávat či sedět v lavici a učit se, ale kvůli svým kamarádům, které každý den ve škole potkávají. Na druhé místo bych zařadil ty, kteří se do školy netěší nikdy a za žádnou cenu, protože se s přáteli setkávají i normálně, a ne pouze ve škole. Nejméně početnou skupinou jsou bez váhání ti, kteří se do školy těší a nejraději by ani žádné prázdniny neměli. Já sám znám takových lidí velmi málo, ale přeci jen jich pár je.
Vzdělávání doma
Kdybychom si měli shrnout, co je asi nejtěžší na tom, když se máme po prázdninách vrátit do školy, určitě bychom zde všichni zařadili ranní vstávání. Když jsme byli o prázdninách všichni zvyklí chodit spát po půlnoci a vstávat trochu později než normálně, je téměř jasné, že nám to bude dělat problémy. Dále je také jasné, že pro nás bude problematické, když kvůli škole přijdeme o spoustu volného času, který můžeme věnovat aktivitám, které máme rádi, a ne učení. Budeme se muset snažit si náš čas o něco více plánovat.
A co Vy, jak je pro Vás těžké se vrátit po prázdninách do školy? Těšíte se tam, nebo byste nejraději měli prázdniny ještě delší?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky