Naše společnost

Každá společnost se liší, a to opravdu mnoha způsoby. Pamatuji si sebe na základní škole. Je tomu samozřejmě už hodně let, ale pamatuji si to úplně všechno a některé situace dokonce i hodně přesně, protože se na ně nedá vůbec zapomenout. Víte, mě v páté třídě začali šikanovat. A abych pravdu řekla, tak vůbec nechápu proč. Vůbec jsme se na základní škole nezměnila, byla jsem stejná. Žádné přibrání na váze nebo změna účesu, ani jiné známky, podle mě jsme stále byla stejná. Jenže společnosti na základní škole je opravdu různá a jak jsem se taky přesvědčila, tak společnost na základce se může hodně lišit.

Společnost je velmi různá.

A taky by mě opravdu zajímalo, jak si parta žáků vybere někoho, koho potom bude šikanovat. Na jakém základu a proč, když jsem stále byla stejná? Jenže společnost na to asi nehledí. Všechno to začalo, když jsem jednoho dne přišla do školy. Byl to úplně normální příchod a byl to normální všední den. Jenže ale přeci jen bylo jiné. Na židli ve třídě jsme měla připínáček. Myslela jsem si, že to byl omyl, tak jsem ho oddělala a dala do koše.

Společnost je někdy krutá.

Jenže když jsem byla na toaletě, tak mi někdo ze srandy otevřel dveře a začali se smát. Proč to dělají, co to má znamenat? ještě mi to stále nedocházelo. Všechno mi došlo až po asi deseti dnech, kdy takové náhody, nehody byly denně, někdy dvakrát za den někdy jsem měla zamokřenou židli, jindy mi zmizela svačina z tašky, jindy po mě házeli papírky a křídy. Proč to dělali, to jsem nevěděla. A co mě nejvíce trápilo, tak fakt, že moje nejlepší kamarádka se přidala na jejich stranu. Taková je společnost. Aby člověk nevyčníval, raději se přidá na stranu, kde je většina. A nezajímá ho, jestli je to dobře nebo špatně. Kamarádka se mě nezastala, jen se skloněnou hlavou odešla a odsedl asi ode mě. I učitelé si toho všimli, ale jako kdyby byli slepí, neřešili to. Učitelé: Vždyť ti mají pomáhat a ve společnosti mají jít příkladem, Bohužel ale i taková jsou situace, kdy je společnost divná.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky