Kam se hodí vřetenové schodiště

Na otázku, kam se tento typ schodiště hodí, lze odpovědět velice jednoduše – všude. Jednou ze zásadních výhod těchto výrobků je totiž poutavý vzhled, který oslovuje mnohé z nás, a stává se, že právě díky tomu dáváme tomuto řešení přednost. Krása vřetenového schodiště spočívá v oné mystické geometrii, spirálové vřeteno připomíná šroubovici DNA, čili zakódovanou podobu fyzického těla každého z vás, a tím pádem nám také dává jisté informace, že každý má vlastní schopnost regenerovat svůj organismus podle tohoto DNA klíče. Všimněte si, například, že když se říznete do prstu, vaše tělo si samo poradí, stačí jen přiložit náplast, aby rána srostla co nejdříve, a ona skutečně sroste, přesně podle vzorce vaší unikátní DNA, tedy máte jistotu, že se opět obnoví vrstva pokožky, a nevyroste tam něco jiného, třeba kozí roh.

točité schody

S vřetenovým schodištěm jsme trochu odbočili až k tématu biologie, ale má to své opodstatnění, vzhled schodiště nám totiž působí do podvědomí jako velmi pozitivní a přínosná stavba. Dalším přínosem je i možnost, vystavět jej kdekoli v místnosti, bez nutnosti zásadních stavebních úprav. Postačí k tomu vhodný otvor o průřezu rovnému průměru schodiště, takže jej lze umístit třeba doprostřed místnosti. Samotná instalace vřetenového schodiště nevyžaduje mnoho času, časově náročnější je pouze příprava, kterou ovšem provádí firma ve svých prostorách.

vřetenové schodiště

Jediným úskalím se může stát chůze po jednotlivých stupních. Měli byste být opatrní a nezapomínat na to, že se stupně zužují, a že vyžadují větší soustředění při našlapování. Stupně lze opatřit zabezpečovacími prvky, jako jsou nášlapné pruhy nebo koberečky, a vhodné je opatřit povrch schodů neklouzavým nátěrem. Pamatujte také na to, že právě tudy nemusí projít některé větší kusy nábytku nebo domácí spotřebiče, jako je chladnička nebo pračka.

Podobné příspěvky