Jednoduché řešení pro tvrdou vodu

Jako majitelé bazénu se jistě potýkáte s různými problémy. A jak se říká, na každý problém se vždy najde řešení. Všem je jasné, že péče o bazén není zrovna jednoduchá, ale pokud používáte pravidelně přípravky bazénové chemie, údržba vody se stává snadnější a rychlejší a problémy se rychle odstraní. Dobře víte, že základem péče o bazénovou vodu je dostatek dezinfekce, ať už v podobě chloru, kyslíku či bromu. Jakmile zjistíte nedostatek v tomto ohledu, a to díky pravidelné kontrole za pomocí testeru, okamžitě dodáte do vody odpovídající přípravek.

začínající plavec

Stejně tak tomu je například, pokud zjistíte zvýšené či snížené hodnoty PH vody. Prostě jen přidáte do vody přípravek pro jeho stabilizaci. Dalším problémem majitelů koupacích zařízení bývá tvrdá voda. Pokud už dopředu víte, že napouštíte bazén vodou s vyšším obsahem vápníku, je dobré už preventivně přidat do vody tak zvaný změkčovač, kterým je tabletová regenerační sůl. Jde o vysoce kvalitní přípravek určený k odstraňování vyšších koncentrací vápníku a hořčíku, který lze používat i v domácích úpravnách vody, a který Vám pomůže odstranit tento zapeklitý problém.

posezení u bazénu

Ovšem může se stát, že nevíte, že do bazénu napouštíte tvrdou vodu, protože k jeho napuštění využíváte jiný zdroj než při běžných činnostech v domácnosti. Napouštíte vodu třeba z podzemního zdroje a podobně. A pak se v průběhu používání bazénu stane, že si všimnete vápenatých usazenin a krust či bílého zákalu ve vodě. To všechno jsou příznaky tvrdé vody a nemusíte se bát, že by bylo na záchranu příliš pozdě. Pokud použijete tabletovou regenerační sůl, pomůže Vám i s odstraněním již napáchaných škod a postará se i o tento problém. Jak tedy vidíte, péče o bazén sice není úplně jednoduchá a bezproblémová, ale na každý problém se najde řešení. A vy už si jen můžete užívat vodních radovánek se svou rodinou.

Podobné příspěvky