Co všechno umí funkční outdoorová bunda a podle čeho ji vybírat?

Trávíte léto aktivně a místo válení u vody jste spíše horský typ? Pak jistě potřebujete i dobré vybavení a zvláště pak vhodné oblečení. Jaké je nejlepší?

Co všechno umí funkční outdoorová bunda a podle čeho ji vybírat?

Při horských túrách nebo výšlapech po lesích byste se vždycky měli cítit pohodlně a příjemně. Napadlo vás někdy, kdy je vašemu tělu opravdu nejlépe? Když má svou optimální teplotu, což znamená, že mu není ani příliš velké horko ale ani zima. A o to se v terénu postará kvalitní funkční outdoorové oblečení. To vybírejte s tou největší pečlivostí a na takovém vybavení určitě nešetřete. Jen oblečení s opravdu kvalitního materiálu se dokáže postarat o to, aby vám v zimě bylo příjemně a nepotili jste se a naopak v zimě jste nezmrzli.

pexels-photo-949193

Bunda na léto

Funkční oblečení vybírejte v první řadě podle ročního období. Bunda na zimu bude úplně jiná než ta na léto. Letní oblečení musí být především co nejvíce prodyšné a také větruodolné. Bunda Craft se postará o to, aby vám ani v létě nebylo horko, svrchní materiál bundy totiž umí ochránit spodní vrstvy před potem a všechnu tělesnou vlhkost spolehlivě odvádí od těla pryč. Vy se tak budete cítit maximálně komfortně i v těch nejtěžších situacích. Další důležitou vlastností je pak i nepromokavost. V létě se v horách často mění počasí a na déšť či bouřku můžete narazit, i když jste je neočekávali. Na horské túry tak nikdy bez správné bundy ani nevyrážejte.

pexels-photo-4527353

Jaké funkce má nejdůležitější svrchní vrstva bundy

Na bundě je nejdůležitější její svrchní vrstva. Jen ta vás může uchránit před všemi vlivy počasí. Kromě ochranné funkce se svrchní vrstva outdoorové bundy stará o to, aby byly zachovány všechny funkce spodních vrstev oblečení. Outdoorová bunda má především plnit svůj úkol a tím bezpochyby je chránit tělo před všemi vlivy počasí ale i tělesnými změnami. V takové bundě by vám nemělo být horko ani zima, neměli byste promoknout ani se například zranit při pádu. Bunda zároveň chrání i před větrem.

Pokud je svrchní vrstva bundy nevhodně zvolená nebo je vyrobená z nekvalitního materiálu může dojít k tomu, že na sobě ucítíte pot, ostatní oblečení pak navlhne a vy se komfortně určitě cítit nebudete. Kromě toho by vás bunda neuchránila v dešti ani silném větru.

Podobné příspěvky