Scrypt miner je při těžbě nepostradatelným pomocníkem

Zajímáte se o těžbu kryptoměny a zvažujete, jaký typ virtuálních peněz se vám vyplatí těžit? Možností máte hned několik a jistě není potřeba připomínat, že ideální je zvolit takovou kryptoměnu, která je ještě poměrně málo známá, ale má do budoucnosti slibný potenciál, a tak se její těžba vyplatí. Záleží jen na vás, jakou konkrétní virtuální měnu si zvolíte. Pokud vás zaujal neznámější a nejvíce ceněný bitcoin, který už se v dnešní době v našich podmínkách snad ani nevyplatí těžit, možná vás zároveň zaujme i litecoin, který ještě stále není tak známý, ale v budoucnosti na něm můžete solidně vydělat.

kryptoměny

Jestliže se budete zajímat o litecoin, jistě brzy zjistíte, že jeho těžba je co do náročnosti srovnatelná právě s bitcoinem, takže se při ní neobejdete bez speciálního těžebního zařízení s asic čipem. Od bitcoinu se ovšem liší algoritmem, na jakém je založen, takže zatímco v případě bitcoinu šlo o SHA-256, tak u litecoinu jde o algoritmus Scrypt. Díky tomu tak můžete narazit na různé názvy těžebních zařízení specializovaných na těžbu, které najdete nejen pod označením ltc miner, ale třeba také scrypt miner. Výhodou je, že se toto zařízení dodává jako funkční celek, proto se nebudete muset zabývat jeho složitým skládáním a můžete přímo přistoupit k samotné těžbě.

litcoim

Ovšem stejně jako u těžby jakékoli jiné elektronické měny, tak u těžby litecoinů platí, že byste si v první řadě měli spočítat, zda se vám takový způsob získávání elektronických peněz vyplatí. A v případě, že jste již těžbu započali, měli byste pravidelně sledovat její efektivitu. S tím vám skvěle pomůže speciální kalkulačka, kterou si můžete pohodlně najít na internetu. Jakmile do ní zadáte parametry jako je výkon vašeho mineru, cena elektřiny, uskutečněné investice a efektivita samotné těžby, tak budete rázem vědět, jak si v těžbě litecoinů stojíte, a zda se vám vyplatí.

Podobné příspěvky