Jenom nadšení nestačí

Pořídit si nové místo k žití je samozřejmě úkolem číslo jedna. Ale co dál? Samozřejmě do zařizování, nebo obnovy jdeme většinou s nadšením a elánem, ale ne vždy se musí nutně dílo podařit. Nejsme všichni bytoví architekti, ani designéři, a tak se často nemusí i na začátku dobře míněný záměr, na konci setkat s ideální odezvou. Není vůbec jednoduché skloubit dohromady všechny barvy, nábytek, doplňky, a ještě k tomu zajistit kromě vzhledu, i funkčnost a jednoduchou údržbu interiéru.
výhled do nebe
Při nakupování a pořizování vybavení do našeho příbytku platilo, platí a bude platit zlaté české přísloví, že všeho moc škodí. Jak z hlediska estetického, tak samozřejmě i náročnosti na úklid a údržbu. Raději vybrat dva tři kvalitní kousky než deset průměrných, či dokonce podprůměrných. Dejte vždy na první dojem! To, co se vám v obchodě zalíbí na první dobrou, bývá většinou to pravé. Zvětšováním možností při výběru si zbytečně přiděláváte práci a starosti! Ve finále skončíte bezradní a v podstatě z mnoha variant neumíte vybrat tu jedinou a správnou.
Samostatnou kapitolou jsou při zařizování bytu barvy. Mohou být, jak dobrým, tak špatným pomocníkem. Záleží, jak jste barevně naladěni, zda potřebujete kolem sebe pastelové tóny, nebo máte raději tlumenější odstíny. Vhodná barevná paleta může vnést i do zdánlivě jednoduše zařízeného příbytku velkou dávku okázalosti a nadčasovosti.
styl bydlení
Pokud si nejste jisti, raději se poraďte s odborníkem. Nezáleží totiž vždy pouze na barevnosti, ale i na vlastnostech nátěrů a maleb. Jinak to bude v místnostech, kde je větší vlhkost vzduchu (koupelny, kuchyně), jinak třeba v dětských pokojích, kde je ideální používat nátěry omyvatelné. I na kovové komponenty je vhodné zvolit adekvátní lak, který se bude bez problémů roztírat a překrývat mnohdy nevzhledný podklad. Samotná realizace je pak již na zvážení každého jednotlivce. Někdo si na vymalování bytu troufne sám, jiný raději volí služby profesionála.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky