Cestování letadlem

Jsou různé formy dopravy. Vše záleží na čase, který chceme do cestování vložit a také na tom, jak dalekou cestu chceme skonat. Na něco nám postačí auto či autobus a podobně, na něco musíme už použít jiné dopravní prostředky, například letadlo. To se používá z důvodu toho, že cestujeme na delší vzdálenost, navíc tam potřebujeme, nebo chceme být rychleji, protože letadlo letí většinou okolo 900 km/h, tudíž je to mnohem rychlejší než cesta autem a podobně. Navíc je to pohodlnější, je tam většinou bistro a je to takový odpočinek. Jsou ale i lidé, které cesta letadlem dost znervózňuje a nemají ji rádi, protože mají strach, že letadlo spadne nebo se stane jakákoliv jiná havárie či jim jednoduše letadlo nedělá dobře.

letadlo

Jasně, vzlet a hledání správné výškové hladiny není pro nikoho příjemný, ale někteří lidé jsou velmi citliví a je to pro ně mnohem intenzivnější zážitek. Pokud je ale člověk zvyklý a není na podobné věci tolik citlivý, problém by neměl být. Co se týče bezpečnosti, letadlo je mnohem bezpečnější dopravní prostředek než například auto, protože není tolik nehod a havárií jako s auty. Je to na jednu stranu logické, protože ve vzduchu se s nikým asi nesrazíte a letadla se musí kontrolovat, tudíž by nemělo ke spadnutí vůbec dojít, ovšem stává se i to, ale je to velmi neobvyklé.

letadlo

Na druhou stranu zase tak často letadlem člověk neletí, aby bylo časté, že dojde k nějaké havárii. Proto na jednu stranu je fajn, že jsou letadla bezpečný dopravní prostředek, ale zkrátka je to vlastně i logické a není možné, aby nebyly, když se tak často nelétá. Tak jako pro člověka, který žije někde v džungli je nejbezpečnější prostředek chůze, protože ničím jiným nikdy nejel. Ovšem i tak jsou obavy z letu letadlem naprosto zbytečné, protože se opravdu jedná o bezpečnou formu dopravy a není čeho se bát.

Podobné příspěvky