Proč jsou reklamní tašky tak dobrým způsobem propagace

Tím hlavním a nejdůležitějším cílem každé firmy, bez ohledu na její velikost či na to, co tvrdí ve svých propagačních materiálech, je dosažení co nejvyššího zisku. Ten by se měl pokud možno neustále zvyšovat, přičemž by měl růst rychleji, než roste inflace.

K tomu je však potřeba, abychom si udrželi co nejvíce stávajících zákazníků a zároveň lákali stále nové. A to není nic snadného, když vezmeme v úvahu konzervativnost většiny lidí a také fakt, že konkurence se snaží přesně o to samé.

taska1

Proto je vhodně zvolená marketingová strategie jedním z hlavních pilířů úspěchu. Obvykle se skládá z několika navzájem se doplňujících metod propagace, zvolených tak, aby jejich výsledný efekt byl co nejvyšší. A ačkoliv mezi širokou veřejností je zdaleka nejznámější klasická reklama, především pak ta televizní, rozhodně to není jediný způsob, jak své jméno propagovat.

Jednou z obvyklých metod, používaných především nejrůznějšími obchodními řetězci, je prodej nejčastěji igelitových tašek s logem firmy. Jistě, po nějakou dobu byly v módě papírové varianty, avšak ukazuje se, že klasický igelitový typ je mnohem lepší.

taska2

Dříve byly tyto reklamní tašky https://promotextile.cz/cs/13-tasky někdy dávány zadarmo, například v Tescu. Tomu ale učinil přítrž zákon, který říká, že i za tyto tašky se musí platit. To je však pro obchodní řetězce paradoxně dobrá zpráva, neboť na této propagaci ještě vydělají. Jak to vlastně funguje?

Když jdete s nákupem domů, každý vidí, především díky typickým barevným schématům různých řetězců, kde jste nakupovali. A může to v nich i vzbudit zvědavost a touhu daný obchod také navštívit. Navíc si v podvědomí spojí plnou tašku s daným obchodem, a vidí jej jako místo, kde lze hodně nakoupit.

Tomu napomáhá i fakt, že jsou tyto tašky používány opakovaně, na rozdíl například právě od těch papírových, které se po jednom či dvou použitích protrhly a daly se jen vyhodit.

Je tedy vidět, že i zde se jedná o promyšlenou strategii. Koneckonců, od firem nic jiného prakticky očekávat ani nemůžeme.

5/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky